Yamaha A-S501

Yamaha A-S501 to bogato wyposażony i niezwykle elegancki stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany stereo.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Yamaha
Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.
Wzmacniacz stereo Yamaha A-S501

 

Wzmacniacz Yamaha A-S501 jest to urządzenie, które wykorzystuje technologię ToP-ART, zaawansowane podzespoły oraz tryb Pure Direct i zapewnia niezwykle wysoką jakość dźwięku. A-S501 dostarcza moc 2 x 85 W (RMS) i wyposażone jest m.in. w cyfrowe wejścia dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray, wejście Phono oraz pozłacane złącza.

 

Yamaha A-S501 wzmacniacz stereofoniczny

 

Projekt obwodu o wysokiej jakości dźwięku oparty na koncepcji ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology)

Konstrukcja ToP-ART i podstawa ART zapewniają optymalny dźwięk gdy przetwarzanie i transmisja sygnału audio jest prosta i bezpośrednia, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaną zakłócone przez szum i zniekształcenia.

Technologia projektowania wzmacniaczy Yamaha o nazwie ToP-ART obejmuje I / O (wejście do wyjścia) Direct Symmetrical Design, z lewym i prawym kanałem zorganizowanym w prostym, symetrycznym układzie, zapewniającym najwyższą czystość sygnału. Ponadto dolna podstawa ART (Anti-Resonance and Tough) Base i solidna belka środkowa zapewniają wysoką sztywność i tłumienie drgań. Te innowacje projektowe Yamahy przyczyniają się do bogatej reprodukcji dźwięku tego wzmacniacza z dużą muzykalnością.

 

Yamaha A-S501 wzmacniacz stereofoniczny

 

Wysokiej jakości części zapewniające doskonałą jakość dźwięku

Specjalnie wykonany transformator mocy, wykonane na zamówienie kondensatory blokowe, dwa przekaźniki głośnikowe bezpośredniej ścieżki sygnału, jednopunktowy system uziemienia, wytłaczane z aluminium radiatory i inne najwyższej jakości części bez wysiłku radzą sobie z wymagającymi warunkami sygnału audio. Jakość każdej części, a także sposób ich współdziałania, w zasadzie decyduje o jakości dźwięku dowolnego komponentu. Yamaha używa tylko części bardzo wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowanych i przetestowanych.

 

Yamaha A-S501 wysokiej jakości części

 

Stworzony w oparciu o bogate doświadczenie i tradycję firmy Yamaha oraz zaawansowaną wiedzę technologiczną

Yamaha, z długą historią ponad 125 lat jako producent instrumentów muzycznych, cieszy się również dobrą opinią w dziedzinie komponentów HiFi. A-S501 powstał dzięki wykorzystaniu tego bogatego doświadczenia i zaawansowanej wiedzy technologicznej. Oparty na koncepcji „Natural Sound”, do odtwarzania całej muzyki tak, jak brzmi naprawdę, i zbudowany ze skrupulatną starannością, od projektowania obwodów po podstawową produkcję dźwięku, mimo że model podstawowy zapewnia wysoką jakość dźwięku i bogate muzycznie brzmienie.

 

Tryb Pure Direct zapewniający większą czystość dźwięku

Tryb Pure Direct powoduje, że sygnały muzyczne przemieszczają się po najkrótszej możliwej trasie obwodu, omijając wzmacniacz buforowy oraz regulację tonu, głośności i balansu, aby praktycznie wyeliminować degradację sygnału w celu uzyskania najczystszej jakości dźwięku.

 

Płynna regulacja głośności

A-S501 posiada również nową analogową kontrolę głośności na przednim panelu, która wykorzystuje elektroniczną głośność w celu uzyskania wyższej jakości dźwięku, co pozwala na regulację efektu głośności zgodnie z potrzebami. Niezależnie od ogólnej głośności, kontroluje on równowagę dźwięków o niskiej i wysokiej częstotliwości, zapewniając pełny zakres tonalny na dowolnym poziomie głośności, kompensując naturalną utratę w ludzkim uchu wysokich i niskich częstotliwości na niskich poziomach.

Yamaha A-S501 front black wzmacniacz

Pozłacane terminale

Pozłacane zaciski zapewniają wysokiej jakości połączenie, które zapobiega utracie sygnału. A-S501 ma pozłacane terminale głośnikowe oraz RCA (CD, Phono) i złącza koncentryczne.

 

Cyfrowe wejście audio dla telewizora i / lub odtwarzacza Blu-ray

A-S501 jest wyposażony w cyfrowe wejście audio z terminalami optycznymi i koncentrycznymi. Optyczny służy do odbierania dźwięku z telewizora, a koncentryczny do odbierania dźwięku z odtwarzacza Blu-ray. Dźwięk pozostaje w domenie cyfrowej, zapewniając czysty, nieskazitelny dynamiczny dźwięk dla wszystkich źródeł rozrywki, od programów sportowych i innych po filmy i koncerty.

 

Yamaha A-S501 black back

 

Podłączenie dla bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11

Za pomocą YBA-11 użytkownik może strumieniować bezprzewodowo muzykę z telefonów lub komputerów PC obsługujących Bluetooth. Dzięki cyfrowemu połączeniu i kodekowi aptX można cieszyć się bezprzewodowym dźwiękiem w optymalnej jakości. Ponadto specjalne wyjście zasilania, znajdujące się na tylnym panelu wzmacniacza, umożliwia podłączenie YBA-11, gwarantując wygodę użytkowania adaptera.

 

Wybór głośników A, B lub A + B i zaciski głośnikowe dla dwóch systemów

Wzmacniacz umożliwia podłączenie dwóch niezależnych zestawów głośnikowych w dwóch pokojach i pozwala przełączać pomiędzy nimi lub przesyłać sygnał dźwiękowy jednocześnie do obydwóch systemów.

 

Gniazdo subwoofera

A-S501 wyposażony jest w złącze dla subwoofera. Dzięki temu użytkownik  może zwiększyć intensywność niskich tonów płynących ze wzmacniacza, gwarantując potężniejsze brzmienie i lepszą jakość dźwięku.

 

Gniazdo Phono MM

Projektanci Yamahy wyposażyli wzmacniacz w wejście umożliwiające podłączenie gramofonu z wkładką MM. Dzięki temu użytkownik może słuchać nie tylko płyt CD, lecz także analogowych nagrań.

 

Prosty, ale wyrafinowany design

Proste i unikatowe wzornictwo wywodzące się wprost z urządzeń hi-fi Yamahy podkreślone jest przez czytelny i łatwy w obsłudze układ przycisków i regulatorów. Aluminiowy panel przedni wyróżnia się atrakcyjną fakturą, pokrętła mają taką samą luksusową konstrukcję jak te, stosowane w topowych modelach Yamahy.

Zdalne sterowanie o czystym, prostym wzornictwie

 

Czyste, proste wzornictwo pilota zdalnego sterowania gwarantuje łatwą i bezproblemową obsługę. Dzięki temu użytkownik może w prosty sposób wybierać utwory i regulować poziom głośności. Wyrafinowane wykończenie nawiązuje do wzornictwa wzmacniacza. Pilot dołączany do wzmacniacz umożliwia także sterowanie odtwarzaczem CD.

 

Yamaha A-S501 pilot do wzmacniacza

 

Obrotowy selektor wejścia z diodami LED

Obrotowy selektor ułatwia i przyspiesza wybór wejścia źródłowego. Luksusowe wykończenie i wysokiej jakości materiał, z którego wykonano pokrętło, zapewnia poczucie obcowania z doskonałym urządzeniem. Diody LED wskazują wizualnie, które źródło dźwięku jest aktywne, a użytkownik może z łatwością przełączać pomiędzy źródłami nawet wtedy, gdy w pomieszczeniu jest ciemno.

Funkcja automatycznego czuwania

 

Wzmacniacz posiada funkcję zarządzania energią, która wykrywa, kiedy nie był używany przez dłuższy czas (około 8 godzin), mimo że zasilanie jest włączone, i automatycznie przełącza go w tryb czuwania. Więc nawet jeśli zapomnisz go wyłączyć, zużycie energii zostanie zminimalizowane.

 

Specyfikacja techniczna:

 

Moc wyjściowa: 2 x 120 W
Impedancja głośników (min): 4
Typ wzmacniacza: Analogowy
Pasmo przenoszenia: 10 - 100.000
Stosunek sygnał/szum: 99dB
Zniekształcenia THD: 0,019%
Wejścia analogowe: RCA
Wejścia cyfrowe: Coaxial, Optyczne
Wejście gramofonowe: Tak (MM)
Wyjście słuchawkowe: Tak
Tryb Pure Direct: Tak
Korekcja tonów: Tak
Pilot: Tak
Głośniki A/B: Tak
Transformator: EI
Pobór mocy (standby): 0,5 W
Wymiary (S x W x G) mm: 435 x 151 x 387
Waga kg: 10,3

 

 

 

Dlaczego u nas:

- 100% gwarancji bezpieczeństwa,

- wszystkie produkty pochodzą od polskich dystrybutorów,

- najlepsze ceny, przemyślane produkty gratisowe,

- fachowe doradztwo przy zakupie,

- ubezpieczona przesyłka kurierska,

- jesteśmy sklepem stacjonarnym w którym możesz odebrać zakupione produkty,

- możliwość rozłożenia płatności na darmowe raty pod warunkiem uzyskania zgody banku.