Monitor Audio Studio 89

02-07-2024

Kolumny,które mają być inne.

Studio 89 to nasz najnowszy głośnik inspirowany współczesną kulturą i indywidualną ekspresją, która ją kształtuje.

Essex, Wielka Brytania – 1 lipca 2024 roku. Monitor Audio z dumą informuje o wprowadzeniu na rynek nowego, ekscytującego modelu Studio 89. Legendarna seria Studio, która narodziła się w latach 80-tych, wprowadziła do domów dźwięk o jakości monitora studyjnego. Studio 89 to nowoczesny projekt, który czerpie inspirację z tej kultowej serii i tej wybuchowej kulturowo dekady.

Studio 89 są niewielkie, kompaktowe i mają wyjątkowy design. To bezkompromisowe głośniki zdolne do wypełnienia dużych pomieszczeń wyjątkowym dźwiękiem. Korzysta on z wielu najnowocześniejszych innowacji Monitor Audio. Wyróżnia się unikalnym wykończeniem i narodził się z tej samej filozofii Transparent Design, co model Hyphn.

Innowacje.
Studio 89 może być inspirowany latami 80- tymi i poczuciem ekscytacji i kreatywności, które reprezentuje ta dekada, ale pod względem technologii jest to wyjątkowo nowoczesny głośnik.

Studio 89 jest kompaktowy, ale jego wyjątkowa budowa daje gwarancję co do tego, że nawet w dużych pomieszczeniach scena dźwiękowa, obrazowanie i szczegółowość są oszałamiające, pozostając w zgodzie z ideą przeniesienia studyjnej jakości monitorowania do domu. Jest to w dużej mierze zasługa konfiguracji przetworników MTM (Mid-Tweeter-Mid) typu „point source”.

W centrum tego rozwiązania jest umieszczenie najnowszego przetwornika wysokotonowego MPD (Micro-Pleated Diaphragm) III pomiędzy dwoma przetwornikami nisko-średniotonowymi RDT (Rigid-Diaphragm Technology) III 4 ¼”. Pasmo pomiędzy głośnikami dzieli zoptymalizowana zwrotnica 3. rzędu zapewniająca idealną charakterystykę częstotliwościową dla każdego przetwornika, zapewniając całkowitą symetrię ich odpowiedzi, co pomaga kontrolować dyspersję dźwięku. Otrzymujemy w ten sposób wysokiej klasy dźwięk o skali i jakości, która przeczy rozmiarom Studio 89.

Podwójne membrany głośników nisko-średniotonowych składają się z trzech ultracienkich warstw, zapewniających sztywność i wytrzymałość. Zewnętrzna powłoka C-CAM, czyli aluminiowo-magnezowa powłoka ceramiczna, połączona jest z rdzeniem o strukturze plastra miodu Nomex, a tylna powłoka wykonana jest z tkanego włókna węglowego. Rezultat: super lekki i bardzo, bardzo mocny sandwicz.

Każdy głośnik musi działać w harmonii z pozostałymi, a podział częstotliwości pomiędzy nimi musi być płynny. Dlatego też zwrotnice zostały poddane wielogodzinnym odsłuchom i selekcji podzespołów, przy użyciu tylko najlepszych kondensatorów polipropylenowych i poliestrowych, cewek z rdzeniem powietrznym i niskostratnych laminowanych cewek z rdzeniem stalowym, zapewniających precyzyjny transfer sygnału i zminimalizowane zniekształcenia.

Konstrukcja obudowy.
Studio 89 korzysta również z wyjątkowo mocnej i sztywnej obudowy. W tych kompaktowych konstrukcjach zastosowano 18-milimetrową ściankę przednią oraz sztywne, 15-milimetrowe ścianki boczne. Precyzyjnie obliczone i rozmieszczone ścianki wewnątrz zapewniają dodatkową wytrzymałość i usztywnienie. Ich sprytna konfiguracja umożliwia przepływ powietrza przez górną i dolną część obudowy przez wyloty bas-refleksu HiVe II, zmniejszając potencjalne turbulencje i szum powietrza.

Filozofia Transparent Design.
Obudowa działa w doskonałej harmonii z przetwornikami i zwrotnicą. To kompletny system, realizujący filozofię Transparent Design firmy Monitor Audio, filozofię badawczo-rozwojową polegającą na utrzymaniu równowagi między wzornictwem a technologią. Jedno nigdy nie może dominować nad drugim i oba odgrywają istotną rolę w spełnianiu obietnicy neutralności muzycznej i przejrzystości akustycznej. Design głośników został zaprojektowany tak, aby wyglądały pięknie w każdym otoczeniu. Są wyjątkową deklaracją naszych możliwości – taką, w której doskonale wyważona neutralność projektu oznacza, że będą komponować się z otoczeniem przez całe życie.

Każdy produkt Monitor Audio jest wynikiem intensywnej współpracy, czerpiącej z dziesięcioleci doświadczenia zespołu projektowego i zapewniającej, że wszystkie aspekty jakości dźwięku, technologii i wzornictwa działają w harmonii. Studio 89 jest fizyczną manifestacją tego podejścia.

Wyjątkowe wykończenie.
Czerpiąc inspirację z oryginalnego modelu Studio 15, Studio 89 wyróżnia się czarnym wykończeniem o wysokim połysku, łączącym się z metalowymi membranami głośników wykończonymi w kolorze złotym. Studio 89 to jedyny model marki Monitor Audio dostępny w tym luksusowym wykończeniu.

Podstawki na miarę.
Kolumny Studio 89 zostały zaprojektowane do współpracy z wykonanymi na zamówienie podstawkami. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby można było umieścić kolumny w dowolnym miejscu. Co więcej, podstawki dla Studio 89 poprawiają również ich właściwości dźwiękowe, przede wszystkim dzięki wytłaczanej aluminiowej kolumnie centralnej, której konstrukcja i kształt wpływają na poprawę jakości dźwięku i prezentacji sceny dźwiękowej w miejscu odsłuchu.

Podstawki Studio 89 oferują również elegancki system zarządzania kablami głośnikowymi, dzięki któremu są one ukryte poza zasięgiem wzroku. Zintegrowane kolce i gumowe nóżki gwarantują, że niezależnie od powierzchni na której będą stały pozostaną doskonale stabilne.

Podsumowanie kluczowych cech:

  • Membrana RDT III to tłokowa praca nawet przy najbardziej ekstremalnej głośności dźwięku, zapewniając bardziej precyzyjny, realistyczny balans tonalny i niższe zniekształcenia.
  • Membrany C-CAM mają znacznie wyższą odporność na naprężenia zginające – są lżejsze i mocniejsze niż konwencjonalne membrany.
  • Przetworniki wysokotonowe MPD III trzeciej generacji redukują zniekształcenia, wyrównują pasmo przenoszenia i zapewniają szerszy, czystszy, bardziej spójny i realistyczny dźwięk.
  • Starannie zaprojektowane zwrotnice z wysokiej jakości komponentami gwarantują, że sygnał do przetworników biegnie w idealnych warunkach.
  • Obudowa z grubymi ściankami, starannie rozmieszczone wewnętrzne usztywnienia obudowy w połączeniu z technologią śrub mocujących oznaczają, że obudowy zapewniają niezwykle sztywną konstrukcję, w której przetworniki mogą pracować w optymalny sposób.
  • Studio 89 są dostępne w unikalnym czarnym wykończeniu na wysoki połysk, z naszymi najbardziej zaawansowanymi technologicznie przetwornikami z metalowymi membranami wykończonymi w kolorze złotym.
  • Opcjonalne podstawki dla Studio 89 zapewniają najlepszy dźwięk z tych kolumn, ułatwiają ich umieszczenie i gwarantują, że osiągną one swój pełny potencjał, zapewniając najlepsze brzmienie, szczegółowość i rytmiczność.

Polecane produkty

Cambridge Audio EVO 150

Cambridge Audio EVO 150

Cambridge Audio EVO 150 wzmacniacz all-in-one, 150W na kanał przy 8 ohm, podwójne pokrętło sterowania, wyświetlacz LCD: 6,8 cala, wzmacniacz...
Primare I15 PRISMA MK2

Primare I15 PRISMA MK2

Primare I15 PRISMA MK2 kompaktowy wzmacniacz zintegrowany o mocy 65W na kanał, moduł mocy Hypex, stosunek sygnał/szum >97 dB, ...
Denon PMA-1700NE

Denon PMA-1700NE

Denon PMA-1700NE wzmacniacz stereofoniczny dużej mocy 140 W na kanał przy 4 omach, wejście Phono i korektor MM/MC , DAC klasy Premium, certy...
Vincent SV-237MK

Vincent SV-237MK

Vincent SV-237MK hybrydowy wzmacniacz zintegrowany o mocy 150W na kanał, lampy 6N1P, wejścia optyczne, koaksjalne.