Kolumny głosnikowe Dali.

19-05-2024

Najnowsza seria Rubikore.

DALI przedstawia serię kolumn głośnikowych RUBIKORE.
Prawdziwie wciągające wrażenia słuchowe zarówno w konfiguracji stereo, jak i kina domowego.

 

5 modeli obejmuje: 2 wersje kolumn podłogowych, podstawkową, głośnik centralny i naścienne LCR. Zmiany obejmują całkowicie nowe 6½-calowe przetworniki nisko-średniotonowe z podwójnym magnesem z technologią Clarity Cone ™ i opatentowaną technologią magnesu SMC, nowy niskostratny kopułkowy głośnik wysokotonowy i nowe zwrotnice.

Dostępne od CZERWCA 2024 r.

Renomowany duński producent sprzętu audio, DALI, prezentuje swoją nową, ekskluzywną serię kolumn głośnikowych RUBIKORE z segmentu Premium HiFi.

W skład serii wchodzi pięć modeli: dwie kolumny podłogowe RUBIKORE 8 i RUBIKORE 6, kolumny podstawkowe RUBIKORE 2, naścienna RUBIKORE ON-WALL oraz kolumna do kina domowego RUBIKORE CINEMA. RUBIKORE łączy w sobie realizm dźwięku na najwyższym poziomie z luksusowym wykonaniem, oferując niezrównane wrażenia akustyczne.

Korzystając z ponad czterdziestu lat doświadczenia w doskonaleniu technologii głośnikowych oraz inspiracji czerpanej z flagowej serii DALI KORE, RUBIKORE wprowadza szereg innowacji technologicznych. Wśród nich znajdziemy przetworniki SMC z technologią Clarity Cone™, cewki SMC-KORE™ oraz hybrydowe moduły wysokotonowe z nowymi, niskostratnymi kopułkowymi przetwornikami wysokotonowymi i bass-reflex Continuous Flare.

Te zaawansowane rozwiązania, połączone z wieloletnim doświadczeniem,gwarantują serii RUBIKORE
wyjątkową wydajność i jakość dźwięku,w szerokim zakresie częstotliwości zarówno w
systemach stereofonicznych, jak i wielokanałowych.


Kolumny RUBIKORE są dostępne w wykończeniach High Gloss Black, High Gloss Maroon, Natural
Walnut i High Gloss White, które wyglądem tak samo zapierają dech w piersiach, jak ich
brzmienie.

Ewolucja poprzez technologię KORE.
Innowacje serii RUBIKORE są inspirowane zaawansowanymi technologiami z serii DALI KORE.
Serce tych ulepszeń stanowią przetworniki nisko-średniotonowe w technologii Clarity Cone™,
które zapewniają niezrównaną, naturalną klarowność tonów średnich bez sztucznych zabarwień.
Dodatkowo, systemy magnesów DALI SMC minimalizują zniekształcenia i maksymalizują
wydajność.

Modele RUBIKORE 8 i 6 osiągają wyższą czystość dźwięku dzięki cewkom SMC
KORE™, które znacząco redukują straty sygnału. Cała seria jest również wyposażona w
wysokowydajne kondensatory Mundorf™.

Obudowy kolumn RUBIKORE 2, 6 i 8 wykorzystują porty Continuous Flare Reflex, aby
maksymalizować wydajność, minimalizując przy tym turbulencje i hałas. Wszystkie modele serii
RUBIKORE wprowadzają nowy, niskostratny kopułkowy przetwornik wysokotonowy, który
eliminuje użycie ferrofluidu w szczelinie magnesu, zapewniając wyższą rozdzielczość dźwięku w
wysokich częstotliwościach.

Nieprzeciętna wydajność akustyczna.
Seria RUBIKORE ustala nowe standardy dla szerokopasmowych głośników, oferując przetworniki
nisko-średniotonowe SMC z papieru i włókna drzewnego, które zapewniają doskonałą
wydajność. W połączeniu z hybrydowymi przetwornikami wysokotonowymi DALI i
przetwornikami nisko-średniotonowymi, seria ta zapewnia niezwykłą szczegółowość i czystość
wysokich tonów.
Ręcznie wykonane w Danii kolumny głośnikowe serii RUBIKORE są świadectwem bogatej
duńskiej tradycji rzemieślniczej. Wyjątkowo usztywnione obudowy zapewniają solidną i obojętną
akustycznie podstawę dla przetworników, łącząc elegancję i funkcjonalność.
Seria RUBIKORE została zaprojektowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnego domu w
zakresie wysokiej jakości dźwięku, doskonale sprawdzając się zarówno w tradycyjnych, jak i
wielokanałowych konfiguracjach. Znakomita reprodukcja dźwięku o szerokim pasmie
przenoszenia, RUBIKORE zapewnia wszystko, co potrzebne do niezapomnianych wrażeń
dźwiękowych.

Przegląd serii RUBIKORE.
Kolumny podłogowe RUBIKORE 8 i RUBIKORE 6:
Nowe kolumny podłogowe RUBIKORE 8 i RUBIKORE 6 wykorzystują zaawansowane technologie inspirowane przez DALI KORE. Model RUBIKORE 8 jest wyposażony w trzy 6½-calowe przetworniki nisko-średniotonowe SMC z podwójnym magnesem, wykonane z papieru i włókna drzewnego w technologii Clarity Cone™, natomiast RUBIKORE 6 dysponuje dwoma takimi przetwornikami. Membrany te zapewniają naturalną czystość tonów średnich, pozbawioną sztucznych podbarwień, a systemy napędowe DALI SMC minimalizują zniekształcenia i straty. Obydwa modele posiadają porty bass-reflex Continuous Flare, które maksymalizują efektywność przy jednoczesnym zmniejszeniu turbulencji i szumów. Ponadto, obie kolumny są wyposażone w nowy niskostratny kopułkowy przetwornik wysokotonowy, inspirowany hybrydową sekcją wysokotonową EVO-K z kolumn DALI KORE, który nie zawiera ferrofluidu w szczelinie magnesu i zapewnia najwyższą rozdzielczość w zakresie wysokich częstotliwości. RUBIKORE 8 cechuje się zrelaksowanym brzmieniem, dużą skalą, szeroką dyspersją, niskimi stratami i jakością dźwięku optymalną dla wzmacniaczy. RUBIKORE 6 jest idealny dla ambitnych systemów stereo i kina domowego w średnich i większych pomieszczeniach, oferując dużą wszechstronność instalacyjną w swojej kompaktowej konstrukcji podłogowej.

Podstawkowe kolumny głośnikowe RUBIKORE 2:
RUBIKORE 2 przenosi zaawansowaną technologię DALI KORE do kompaktowego głośnika podstawkowego. Zaprojektowany z myślą o wysokiej jakości dźwięku w mniejszych pomieszczeniach, łączy w sobie nowy 6½-calowy przetwornik nisko-średniotonowy SMC z podwójnym magnesem i membraną z włóknem drzewnym w technologii Clarity Cone™, z lekkim kopułkowym przetwornikiem wysokotonowym zaprojektowanym przez DALI, który charakteryzuje się bardzo niską stratą. Efektem jest wyjątkowa, szeroka dyspersja i precyzyjny dźwięk nawet w najmniejszych przestrzeniach odsłuchowych.

Ścienne kolumny głośnikowe RUBIKORE ON-WALL:
RUBIKORE ON-WALL wprowadza zasady niskich strat i szerokiej dyspersji DALI do naściennej konstrukcji o ogromnej wszechstronności. Zaprojektowany zarówno dla tradycyjnego stereo, jak i kina domowego, jest równie sprawny w odtwarzaniu dźwięku tła, jak i zapewnianiu głębokiego zanurzenia w muzyce czy filmach. Łączy 6½-calowy przetwornik nisko-średniotonowy SMC z obracanym, hybrydowym przetwornikiem wysokotonowym DALI, zapewniając wyjątkowo niską stratność, optymalizację dla wzmacniaczy i szeroką dyspersję dźwięku, bez względu na zastosowanie w stereo, kanale centralnym czy surround.

Kolumny głośnikowe kina domowego RUBIKORE CINEMA LCR:
RUBIKORE CINEMA to najwyższej klasy kolumna głośnikowa do kina domowego DALI, zapewniająca wysoką wydajność dla lewego, centralnego i prawego kanału. Dzięki kompaktowej obudowie montowanej na półce lub stojaku oraz obracanym hybrydowym przetwornikiem wysokotonowym DALI, RUBIKORE CINEMA może być instalowana zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Umożliwia to zastosowanie tego samego głośnika zarówno jako kolumny frontowej, jak i centralnej, zapewniając optymalne wrażenia odsłuchowe. Oprócz obracanej, hybrydowej kopułki i planarnego przetwornika wysokotonowego, RUBIKORE CINEMA wykorzystuje membranę przetwornika nisko-średniotonowego w technologii Clarity Cone™, która zapewnia naturalną czystość średnich tonów, wolną od podbarwień. Podwójne systemy napędów DALI SMC, minimalizują zniekształcenia i straty przetwornika, a całość dopełniają audiofilskie kondensatory Mundorf™, aby jeszcze bardziej zmniejszyć straty.

 

 

 

Polecane produkty

Musical Fidelity M6 500i (M6-500i)

Musical Fidelity M6 500i (M6-500i)

Musical Fidelity M6 500i (M6-500i) Wzmacniacz zintegrowany dual mono, zasilany dwunastoma końcówkami mocy, tranzystorowy, stosunek sygnał/sz...
Vincent SV-700

Vincent SV-700

Vincent SV-700 hybrydowy wzmacniacz stereo o mocy 100W na kanał, aluminiowy pilot zdalnego sterowania, wejścia cyfrowe, wyjścia Rec i Pre Ou...
Primare I35 DAC

Primare I35 DAC

Primare I35 DAC wzmacniacz zintegrowany z DAC o mocy 150 W na kanał, klasa D, Bluetooth, WiFi, przetwornik DAC AKM AK4497, ...
Arcam AVR21 AVR 21

Arcam AVR21 AVR 21

Arcam AVR21 AVR 21 amplituner kina domowego, 16 kanałów dekodowania Dolby Atmos, DTS:X i AURO-3D, 7 wejść HDMI, 3 wyjścia HDMI, w tym strefa...